Memoriál F.Michálka

F.Michálek

Odloženo! Náhradní termín dáme včas vědět.Děkujeme za pochopení.

František Michálek byl nejlepším pečeckým šachistou v historii našeho oddílu, i když v poslední době hrál 2. ligu za TJ Sokol Kolín. V minulosti hrával za Český Brod dokonce nejvyšší československou soutěž. Několikrát se zúčastnil i polofinále přeboru republiky.V praktickém šachu dosáhl titulu kandidát mistra.

Velice rád hrál také korespondečně, a to v době kdy ještě nebyly počítače a tahy se posílaly poštou. Na 1. Přeboru České republiky v korespondenčním šachu (1983-84) obsadil 2. místo. Startoval také několikrát v mistrovství republiky, kde si nejlépe vedl v 16. ročníku (1975-76), kde skončil na 7. místě. Spolu s dalšími hráči našeho oddílu  hrával také v soutěžích družstev v korespondenčním šachu, a to 2. ligu.

František Michálek se také aktivně podílel na výchově mládeže a patřil k zakladatelům kdysi oblíbeného dětského turnaje „O stříbrný klíč“, který jsme pořádali ve spolupráci s podnikem TONA Pečky.

Celý svůj bohatý život zasvětil této královské hře, která pro něj byla víc než koníčkem.Dokázal šachy nejen výborně hrát,ale i rozdávat bohaté zkušnosti, získané v průběhu svého výjimečného života. Pro mnohé šachisty z Peček a okolí se stal velikým vzorem a to ne jen za šachovnicí, ale i v osobním životě.

Pečecký šach  dne 3.3.2019 utrpěl velikou ztrátu, která nebude nikdy nahrazena.

Na počest pana Michálka pořádáme tento dětský turnaj.